Warsztaty kaligrafii w Klubie Olsza

Warsztaty kaligrafii w Klubie Olsza

18 lipca 2024, czwartek, godz. 17:00
Klub Olsza, ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

Zapraszamy serdecznie na inspirujący czas ze stalówką i brushem. Warsztaty kaligrafii to nie tylko nauka pisania pięknych liter, ale wartościowy czas, który pozwoli na aktywizację osób starszych znających kaligrafię ze szkoły, a młodzieży dostarczy okazji do poznania atrakcyjnych i nieznanych dotąd form twórczych i nowego sposobu na spędzanie wolnych chwil.

Podczas spotkania zajmiemy się od podstaw jednym z wybranych stylów pisma i nauczymy posługiwania tradycyjnymi narzędziami lub kolorowymi pisakami pędzelkowymi (brushami).

Poznamy klasyczne litery i ich historię, nauczymy się pracować z krojem, dowiemy się, jak unikać błędów, jak ćwiczyć. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się z narzędziami kaligrafa, ich budową i właściwościami, zajmiemy się ćwiczeniami wstępnymi, które pozwolą na kreślenie pięknych liter. Poznamy zasady ich budowy oraz łączenia tak, aby móc płynnie pisać.

*Bilety: 10 zł, dostępny w kasie Klubu Olsza oraz na stronie: bilety.krakowskieforum.pl.
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje i zapisy: 502 105 568, [email protected]

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Poznaj swojego sąsiada – integracyjne spotkania w Klubie Olsza” – projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa.
**

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń